Rosnąca przez lata popularność prysznica zupełnie odmieniła jego wygląd, jak również poszerzyła zakres możliwości jego zastosowania. Dlatego współcześnie kąpiel pod natryskiem oznacza maksimum komfortu, relaks na najwyższym poziomie, a także oszczędność wody. Chętnie wybieramy go do naszych łazienek niezależnie od ich wielkości, ponieważ pozwala wykreować nowoczesną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Tym bardziej, że dziś możemy wyposażyć kabinę w rozwiązania, które przyciągają wzrok wyjątkową formą czy oryginalnym kolorem.
Otwarte kabiny walk-in, brodzik zlicowany z poziomem podłogi, kolor profili i okuć kabiny dopasowany do wykończenia armatury, w końcu ogromne deszczownice i ciekawe akcesoria, jak na przykład półki zintegrowane z baterią – wszystkie te elementy to efekt zmian, jakie w ostatnich latach przechodzi strefa prysznica. Natrysk niezmiennie pozostaje synonimem nowoczesności, ale odwrotnie niż kiedyś, nie kojarzy się już wyłącznie z szybką kąpielą. Chociaż statystycznie zużywamy tu mniej wody, śmiało możemy cieszyć się doznaniami płynącymi z obcowania z nią w takim samym stopniu, jak w wannie. Bo czy może być coś lepszego niż kąpiel w ciepłych strugach deszczu? Prysznic to także rozwiązanie lubiane przez architektów, które daje im wiele możliwości aranżacyjnych. Nie dziwi zatem, że producenci proponują coraz nowsze modele, które są odpowiedzią na potrzeby projektantów wnętrz. Chętnie sięgają także po ciekawą kolorystykę i innowacyjne rozwiązania funkcjonalne. Każdy z nas sam może zadecydować, jak będzie wyglądać jego wymarzona strefa prysznica.
Czerń – zmiana kodu
Popularność czarnych dodatków we wnętrzach przyniosła popularyzacja stylu industrialnego. To przestrzenie, które wyróżniają surowość, prostota i minimalizm osiągane dzięki takim materiałom, jak beton, cegła, drewno i ograniczonemu w formie wyposażeniu. To dzięki tego typu aranżacjom zmienił się sposób postrzegania koloru czarnego w przestrzeniach mieszkalnych. Stał się barwą kojarzoną ze sztuką, twórczą niezależnością i spontanicznością. Przy okazji czerń nie straciła nic ze swoich wcześniejszych konotacji, które wiązały ją z elegancją i ponadczasowością. Niezmiennie uwielbia za to kontrasty – nie tylko w zakresie barw, ale i materiałów. Pozwala na stworzenie aranżacji w różnych stylach: od przytulnych wnętrz w klimacie scandi, po chłodne lofty.
Czarny zestaw natryskowy z baterią termostatyczną Trevi jest jednym z mocniejszych akcentów w tym minimalistycznym wnętrzu. Jego delikatne linie idealnie pasują do tej wyciszonej aranżacji. Szare ściany i kabina pozbawiona brodzika kojarzą się z projektową surowością, ale druga część salonu kąpielowego, zdominowana przez wannę i miękkie tekstylia, przełamuje ten nastrój. Jednak to nie jedyny sposób na wykorzystanie czarnego zestawu prysznicowego. W kolejnej aranżacji z przewagą pudrowego różu, w kabinie główną rolę odgrywa ten sam komplet, czyli Trevi.
Chrom – wyjątkowość klasyki
Błyszcząca, elegancka, klasyczna – taka z pewnością jest łazienkowa armatura wykończona w chromie. I chociaż niektórym jawi się ona jako opcja zbyt bezpieczna, tak naprawdę jest jedną z najchętniej wybieranych. Głównie ze względu na swoją ponadczasowość. Baterie i zestawy prysznicowe chromowane pasują w zasadzie do każdego stylu aranżacyjnego. Są także doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się na konkretny kolor armatury. Dzięki błyszczącej powierzchni dodają wnętrzu elegancji i są świetnym dopełnieniem szerokiej palety barw, materiałów i wykończeń. O tym, jak różne łazienki kreować można przy wykorzystaniu chromowanej armatury i zestawów natryskowych w tym kolorze, świadczą poniższe aranżacje.
W pierwszej dominują różne odcienie szarości, a całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu. W kabinie znajdziemy zestaw z deszczownią i baterią termostatyczną Trinity i odpływem liniowym Ora. Druga to aranżacja w wyciszających pastelowych barwach. Wanna łączy funkcję kabiny prysznicowej, w której znalazł się zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Lux.
Złoto – modny wybór
Złoto jest dziś jednym z popularniejszych akcentów aranżacyjnych. Świetnie sprawdza się w przestrzeni salonu, sypialni, jak i łazienki czy kuchni. Jako dodatek może uzupełnić każdy ze stylów aranżacji domów i mieszkań: zarówno retro, klasyczny, glamour, minimalistyczny, a nawet skandynawski. Złoto kojarzy się z luksusem, ale także z ciepłem i elegancją. Dlatego wprowadzone do wnętrza, budzi pozytywne skojarzenia i emocje.
Prezentowana łazienka sprawia wrażenie niezwykle stonowanej i oszczędnej w wyrazie. To przestrzeń relaksu i wyciszenia. Dominują tu jasne płytki ciekawie połączone z drewnianymi elementami w strefie umywalki. Związki z naturą podkreślają blat i umywalka wykonane z kamiennego konglomeratu. Całość uzupełniają baterie Fiesta Bright Gold. Pod prysznicem znajdziemy zaś baterię z tej serii w towarzystwie zestawu natryskowego przesuwnego Rillo. Armatura w kolorze jasnego złota idealnie uzupełnia tę aranżację. Dodaje jej blasku i wydobywa piękno poszczególnych elementów projektu.
FERRO www.ferro.pl
press box
Link do strony artykułu: https://wp.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/czarny-chromowany-czy-zloty-wybierz-natrysk-do-swojej-lazienki